close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 

Přečtěte si a okomentujte moje další články na webu radostzezivota.openmlm.eu.

Jak zabavit děti :-)

Jednou větou - 10

21. února 2011 v 18:19 | L.R.
Zatímco jsem byla pro lux, doma se nejspíš něco nacvičovalo. :-)


Kouzelník a skříň

Kouzelník a klíč

Kouzelník a králík - vlastně Anežka

Jednou větou - 9

21. února 2011 v 18:01 | L.R.
Ve skutečnosti jsem šla k babičce pro vysavač, a dětem jsem dala za úkol, aby se vzájemně pohlídaly, a nepraly se.

Jednou větou - 1

21. února 2011 v 9:29 | L.R.
Včera přivezli nábytek, mimo jiné 12 stejných židlí ke smontování, u každé byl návod, imbusový klíč, šroubky atd. - zapojili se úplně všichni, mrňousové podávali prkýnka při montování postelí.

Vypadá to hrozně, ale je to neškodná zábava

19. února 2011 v 17:09 | L.R.
Tato fotka snad nepotřebuje komentář, snad jen, že všechny zbraně na obrázku jsou imitace, a pokud nějaká přece jen funguje, pak chudáka oběť zabarví pěkně na žluto, na modro nebo na červeno. Děti tak tráví mnoho času na vzduchu, akorát spotřebujete víc prášku na praní. Vhodné od 15 let výše. (U kluků od 12). :-)


Po návratu domů mě čekal šok

18. února 2011 v 13:48 | L.R.
Když jsem se vrátila se Žofií ze školky, přímo jsem se vyděsila. Dvojčata byla zavřená v svém pokoji (ne že by spala) a uprostřed vstupní haly se vršila obrovská hromada špinavého prádla zvící Sněžky - moje nejstarší dcera se pustila do gruntování. Něco podobného se odehrávalo také v kuchyni nedaleko myčky. "Co se ti proboha stalo?" zeptala jsem se. Ne, že bych jí hned šla měřit teplotu nebo schánět psychofarmaka, ale tohle se u nás moc často nevidí.
Ukázalo se, že kde selhala naše výchova, zafungoval rafinovaný nátlak jejího kluka. "Řekl mi, že když to do pátku trochu neuklidím, tak omezí návštěvy. No, a je pátek... "
Dokonce jsem zahlédla dveřma cosi jako pózování s koštětem... No, snad jim to vydrží. :-)

Probudit? Hlavně potichu!

18. února 2011 v 5:30 | L.R.
Pomalu bude půl šesté, což je doba, kdy normálně vstávám. Kde jsou ty časy, kdy jsem si mohla přispat. :-) Moje nejstarší dítě je na neschopence, to znamená, že do školky nebudu muset vláčet i dvojčata, a že cestou zpátky můžu nakoupit nebo dojít na poštu. Znamená to ale taky, že musím moje školkové dítě probudit a vypravit co možná potichu, a to nebude jednoduché, protože dcera neustále vydává nějaké zvuky, čímž myslím, že mluví.
Nevím, jestli jste, Vy co máte děti, taky zažily takový ten teror od příbuzných, když dítě v roce a půl ještě nemluvilo, a všichni pořád řešili, proč nemluví, kdy už začne mluvit, a tak podobně. Obě moje starší dcery mluvily později než "běžné" děti - a obě to, aspoň v počtu slov za minutu, velmi brzy dohnaly a předehnaly. Jakmile tento příbuzenstvem dlouho očekávaný okamžik nastal, začali všichni naříkat: "proč pořád mluví - ať je chvilku zticha". Vlastně je div, že z dětí nevyrostli schizofrenici. :-)
S dvojčaty to teprve přijde - tedy, oni mluví dokonale, je to spíš telepatie, akorát že kromě jejich sestry jim nikdo nerozumí - ale oni možná ani nechtějí, aby jim někdo rozuměl, protože to by jim mohl zabránit v jejich úžasných dobrodružných plánech.
Kam jsem se to dostala? Aha - že když nevzbudím dceru dost potichu, vzbudí se i dvojčata, a na klidný start dne můžu zapomenout. Nejstarší "hlídací" dítě budu samozřejmě muset z postele vytáhnout - tu tedy nevzbudí nic! No jo, tak já jdu vymýšlet snídani. :-)

Originální nejlevnější záclony a jiné koniny

18. ledna 2011 v 19:49 | L.R.
Originální nejlevnější záclony na světě získáme, pokud máme k dispozici následující:

konzoli na záclony
dvě a více starších již nepoužívaných prostěradel
dvě a více dětí, zvyklých spolupracovat nebo společně škodit (jinak se poperou)
fixy výrazných barev (na každé dítě cca 3 fixy)

Pracovní postup: místo záclon pověsíme prostěradla, rozdáme fixy a utečeme.

Fotky k postupu najdete na stránce http://matriarcha.webnode.cz/matriarcha/.

Dále jsem se dnes dopustila: natření dveří od koupelny (domácí nás asi vyhodí), mírného postupu v úpravě některých židlí a pověšení několika obrázků - jeden z nich musel ovšem pověsit spolupracující růžový nosorožec, neboť já nedokážu vylézt na skříň (z této akce bohužel nemám reportážní fotku, protože jsem nebyla dost chytrá, aby mě to napadlo včas, a pak už byl nosorožec dole a zpátky na skříň se mu nechtělo).

Další fotky najdete na adrese: http://kirke.teidu.cz/ - ale pokud je budete hledat po delší době, budete si je muset vytáhnout podle dnešního data z tabulky. No, a to je asi tak všechno.

Jo, postřeh - děti jsou ochotné jíst i brambory se zelím, pokud mají za jisté, že za to dostanou další párek. :-)

Máme papoušky

6. ledna 2011 v 7:59 | L.R.
Aby nebylo tak moc uklizeno, pořídili jsme si papoušky. K prvnímu z nich jsme přišli vlastně nedopatřením, protože se někdo spletl, a považoval nás za solidní rodinu. O tom píšu v článku Dramatický příběh starého mládence Riccarda. Potom nás Richie moc otravoval a měl deprese, tak se Pepé slitoval a pořídil mu takovou semetriku, že budou lítat a budou veselí. No, spřátelili se hned první den, s lítáním to není moc valný, akorát po sobě furt lezou a žerou. Tak třeba budou aspoň na jaře papouščata.
Jediná atrakce, která ovšem má celkem úspěch, je s nimi ta, že kdykoli přijde nějaká serióznější návštěva a sedne si nic netušíc ke stolu (zpravidla si jich nevšimne, mají hnízdo vysoko na lednici), najednou u stropu něco začne kroužit a frrrrrrrrrrrr - sedne si TO přímo vedle hrnku s kafem. Děti tyhle scény milují.
Ptala se mě sestřenice, jestli hodně nadělají, když lítají všude - no, popravdě, podle bobků poznám, jestli seděli delší dobu na skříni, podle peříček kudy lítali a podle rozházených šlupek kolik toho snědli - ale že by bylo nutné nějak chodit za nimi s hadrem, to ani ne. Jednou denně zametu kuchyň a úplně to stačí.
Ten žlutej je Riccardo, pětiletý bývalý starý mládenec, Olivia je zelená a je jí 7 měsíců.


Ještě link na další fotky: najdete je ve fotogalerii Matriarcha na Dámě a hlavně ve fotogalerii na mém webíku, adresa je www.matriarcha.webnode.cz.

Rodinné foto

8. prosince 2010 v 6:26 | L.R.
Jak pravil můj muž: konečně vypadáme jako rodina. :-) Na fotce je s mojí nejstarší dcerou.

Velikonoční výzdoba

3. dubna 2010 v 20:35 | L.R.
Letos jsem Velikonoce vysloveně odflákla. Děti chtějí pozornost, počítač chce pozornost, manžel chce pozornost (tonoucí se stébla chytá, takže volá mnohokrát denně, nosí frézie a vůbec se snaží) - prostě nestíhám.
Takže jsem to zredukovala na dva typy malovaných papírových vajíček, nafotila jsem ovšem jen jednu verzi. Takže za prvé: Koupíte čtvrtky, špejle, lepidlo, sadu voskovek, mašličky; vystříháte vajíčka podle šablony, necháte děti řádit, potom slepíte vždy po dvou rubem k sobě a mezi ně (vajíčka, ne děti) vlepíte špejli nebo stužku (zápich nebo závěs); nejvíc se povedly Gerdičce, má takový energický rukopis, ale Bohužel je nemám nafocené a teď už se mi nechce.
Druhá varianta: šablonu obkreslíte x-krát na normální papír (čtvrtky došly), necháte dítě, ať je nějak vybarví, následně vystříháte, a oblepíte s tím vajíčka vystříhaná ze staré lepenkové krabice. Špejle zapíchnete před lepením - když stříháte chytře, stačí špejli zasunout do tunýlku ve vlnité výplni lepenky. Pokud je potřeba voskovky retušovat, například vodovou barvo, tak to celé ještě fixuju Herkulesem (alternativa k drahému lepidlo-laku na decoupage) - výsledek je lesklý a víceméně odolný vůči povětrnosti).

Abych Vás neošidila o umění své mladší dcerky, přidávám k lepšímu grafitti - silueta mimozemšťana vpravo je prej její brácha, ale vzhledem k možnostem komunikace jsou ve hře i jiné varianty výkladu. :-)

Dáreček k narozeninám od starší sestry...

12. prosince 2009 v 14:39 | L.R.
Starší ségra dala Žofce k narozkám nejlepší dárek na světě - uplácaly totiž společně v kuchyni mikrodort z marcipánu.

Tak takhle kreslí naše Žofinka

26. listopadu 2009 v 14:39 | L.R.
V prosinci jí budou 4.

Práskací kuličky

27. října 2009 v 8:55 | Lenka Rottová
Koupili jsme Žofce v sekáči vyšívaný kožíšek a vydali se na procházku. Daleko jsme ale nedošli, protože Žofku z podzimní krajiny zajímaly jenom práskací kuličky z pamelníku.
Další fotky přírody najdete například na stránkách Trvalky v ulicích, Hřbitovní kvítí, Údolí Botiče, nebo třeba Biotopy, další Biotopy, Biotop PL Bohnice.

Dlouhé zimní večery II. - "šípkové" cukroví

25. října 2009 v 13:50 | Lenka Rottová
Šípkové cukroví je velmi trvanlivé, tvrdé jako kámen a tudíž prakticky nepoživatelné, můžete ho vyrábět s dětmi a můžete s ním ozdobit stromeček.

Výhoda je, že si ho můžete připravit už v listopadu, do Vánoc Vám vydrží, a pak ho klidně nasypte mravencům.

Postup:

Vezmeme opravdu hodně moučkového cukru a šípkovou marmeládu.

Šípkovou marmeládu vezmeme jen v případě, že ji děláme tak jako tak, máme jí doma hodně, a nebude nám chybět. Vyrábět šípkovou marmeládu jen za účelem tohoto druhu cukroví je zpozdilost, protože ho stejně nikdo nebude jíst, a pro dekoraci nám postačí jakákoli jiná šťáva nebo marmeláda, která zabarví hmotu do bledě meruňkova až růžova a má příjemnou vůni.

U nás doma se pro tento účel tradičně používá domácí šťáva z červeného rybízu, ale můžete použít třeba bezinkovou (z plodů), nebo jakoukoli jinou ovocnou šťávu nebo marmeládu, která Vám voní a chutná.

Cukr (kterého je potřeba opravdu hodně) smícháme se šťávou nebo marmeládou v takovém poměru, aby nám vznikla hustá kaše (konzistence cement).

Podle své zručnosti, zdatnosti a technického zázemí můžeme s materiálem pracovat podobně jako s moduritem, nebo můžeme využít různá zdobítka na krémy a šlechačky a vykroužit zajímavé "preclíky", osmičky a kroužky s typickým průřezem. Je to na Vaší fantazii.

Tvary skládáme na pečicí papír na připraveném plechu. Potom sušíme v pootevřené troubě na cca 50°C, nebo na kamnech, jak je libo. Hotovo je ve chvíli, kdy je cukroví jako kámen. Potom ho můžeme uložit do krabičky a na Vánoce pověsit na stromeček nebo na adventní věnec, jmelí a podobně. Pozor - je to vlastně samý cukr, takže ať Vám nezvlhne. A taky se vyhněte mravencům.

Fotky k článku najdete v Galerii ve složce rybízové cukroví.

Jo, ještě varování: jestli chcete tohle cukroví věšet na stromek a podobně, tak si připravte dirku na pověšení dokud je těsto měkké, až uschne, praskne při sebejemnějším pokusu o provrtání.Dlouhé zimní večery I. - Vizovické pečivo

15. října 2009 v 18:25 | Lenka Rottová
Těsto: hladká mouka, sůl, ocet, postupně přiléváme vodu z hrnečku. Těsto by mělo být dost tuhé. Když to přeženeme s vodou, přidáme zase mouku.
Pokud jsme během roku moc nevařili, dáme pozor, abychom příliš energickým zpracováním těsta nezasypali všechno kolem sebe moukou.
Pokud je mi známo, tužší těsto méně vybíhá, a tedy ani tolik nepraská, ale není to 100% a záleží na více faktorech.
Těsto necháme odpočinout. Počkáme, až se nejmenší děti unaví, abychom je mohli bezpečně uložit do postýlek co nejdále od pracovní plochy.
Připravíme si pracovní plochu: velký stůl pokryjeme novinama, na to dáme misku s těstem, plech předetřený něčím jako Iva, nádobu se zbytkem mouky, prkýnko nebo dvě; prkýnko a suché ruce sobě a spolupracujícím dětem natřeme moukou, aby se na ně těsto nelepilo.
Na prkýnku vyválíme kuličky, hady a podobně a pro další úpravu je umístíme rovnou na plech.
Když těsto dojde, uklidíme vše kromě novin a plechu a umyjeme sobě i dětem ruce.
Potom si přineseme rovné nůžky, nůžky na nehty, koření (nové koření, kuličky pepře, jalovec, hřebíček, zrnka kávy, fenykl a podobně), sklenici s vodou, špejli nebo štěteček.
Další postup je na vás, co nastříháte se při pečení rozevře, pro kontrast ozdobte těsto kořením.
Potom zase všechno kromě plechu a novin uklidíme, dítě někam zavřeme a všechny objekty pečlivě natřeme vaječným bílkem (aby těsto nepraskalo), který jsme si za tím účelem rozdělali ve sklenici. Zbytek vajíčka dáme do ledničky, pustíme dítě a dáme mu do jedné ruky sypátko s pepřem, do druhé ruky sypátko s paprikou a povzbuzujeme.
Když je po všem, strčíme plech do trouby, dáme pomalu péct na 180-200°C cca 20 minut, uvaříme si kafe a vygruntujeme.


Objekty zleva: Hvězdička, myš (Ž.Č), had (Ž.Č), žížala (Ž.Č.), velký had, ježek, ježek (Ž.Č.), ježek (L.R.), hvězdička (Ž.Č), miminko (L.R.).

Autorky: L.R. (38) a Ž.Č. ( téměř 4), kde není autorství uvedeno, jedná se o společné dílo :-)


Už máte vymyšlené dárky k Vánocům? Inspirujte se na stránkách matriarcha.webnode.cz.

Levné nákupy - ušetří každý. www.mujmultimarket.cz.
 
 

Reklama
Zajímáte se o výtvarné techniky?
Na webu chupacabrito.cz najdete stránku o patchworku a dalších technikách - nechybí fotky a návody pro patchwork bez jehly, ubrouskovou techniku, malbu na skle.